A tegnap délután Balázzsal a mozizás/filmezés jegyében telt. Először az Angyalok és Démonok csacskaságait és nem oscar szagú színészi teljesítményeit élvezhettük Fille és Ultor társaságában. Köszönet az ingyen jegyért, mert ekkora sz*r-ra pénzt kiadni vétek. Éppolyan felületes és ostoba, mint az elődje-utódja Da Vinci kód. Olyannyira sablonos, hogy kb. a 20. perc után már csak reménykedtem, hogy kibírom alvás nélkül a végéig. (2/10) Hazafelé már tudtuk hogy pótolni kell a veszteséget amit az Angyalok és Démonok okoztak. Sikerült magyar feliratot szerezni a HORSEMEN c. filmhez, aminek szövege egyébként szinte érthetetlen a különböző akcentusok miatt. Szerncsére így (egy napon kétszer) a külnöböző vallási utalsokat könnyebben érthettük meg. Spojlerkedésemért előre is elnézést, de ezt a filmet, akkor is érdemes megnézni, ha már tudjuk a végkimenetelt. Ez a film lehetne az emo-sok kult filmje. Az évtized meg nem értett, elnyomott, becsapott, elhanyagolt tizenéveseinek himnusza, sőt gyanítom az is lesz. A filmben szereplő gyerekek, Ön és közvezélyesek. Fizikai és lelki fájdalmat okoznak azon felnőtteknek, akiknek megkeseredett életüket köszönhetik. A bibliai négy lovasra épít a történet, a jelenések könyvének sorai alapján. A lovasokat megformáló színészek alakítása (kivéve egyet, őt csak halála után láthatjuk) kifejezetten megkapó. Van közöttük, örökbefogadott ázsiai kislány akit apu tíz éven át zaklatott anyu tudtával, meleg srác akit testvére mássága miatt porig aláz, és főszereplőnk fia, akik kapcsolata a fiú édesanyja halála után szinte a nullára redukálódik. Büntetnek. Véresen, szívbemarkolóan. Nem egyszerű, áldozat, gyilkos egyenletről beszélhetünk. Inkább próbáljuk eldönteni, gyilkos vagy áldozat? A főhős Dennis Quaid, alakítása ha nem is fergeteges, de hiteles, és élvezhető. Mindenkinek ajánlom jó szívvel, és köszönöm Balázsnak hogy megmutatta. 8/10 (a két pont-ot azért vontam le, mert nem sokkal a félidő után tudtam ki a gyilkos seregek vezetője, és mert számomra kicsit véres néhány megoldás)
Milyen vicces az agyunk.Álmomban beköltöztünk a városnak egy olyan részébe ahol romák laktak. Nagyon kedvesen bántak velünk, és bár nem vagyunk közéjük tartozóak amindent megkaptunk tőlük. Ott volt Dani, Balázs, Meli, Thief, Lala, az unokahugaim, Niki Zsuzsi, a nagynéném...szóval sokan. A hely leginkább Szentendre belvárosára hasonlított. Egy olyan utcában laktunk ami éppen egy kis térre futott be számos több utcával együtt. És a téren valami tüntetés folyt, mint később a ködobálásból a hangosbemondóból kiderült a mi gárdistáink masíroztak végig. Melléjük betársult egy pár maszkos fickó is. Miután szétoszlatták őket az utcáinkban kezdtek garázdálkodni.Lala és Én egy kövön lapulva próbáltuk megúszni. Egy ismerős hozott inni és vitte volna Lalát biztonságos helyre, de valami rosszul sült el, nem láttam, csak hogy a lány lába vérzik, mert valahonnan fegyverek kerültek elő. Lalát sem láttam és csak ordítani tudtam...aztán felébredtem. Balázs jelenléte szerencsére megnyugtatott, és a tény , a kisszobában ott szuszog a két némber és Dani is. De ha tehetném elküldeném a picsába mindazokat akik miatt nekem ilyen álmaim vannak.
Tegnap céges vacsi volt. Szegény Andreám kiütötte magát. Nagyon hamar. Én pedig ennek következtében, meg tudom mondani, hány fehér csík van a sárga falon, a Stex wc-jében. Fényképek is készültek, nah nem a stex wc-jéről és Andreáról, hanem a kedves vagy kedvtelen kollegáimról.
Mondtam már hogy láttam a Bűbáj c. filmet?? Mert csak hogy tudjátok, legalább 9/10-es. A disney képes volt a saját paródiáját létrehozni anélkül hogy ostobaságba fulladt volna. Ha már film, ma reggel az 5-ös buszon együtt utaztam Mel Gibsonnal. Na jó nem is vele, csak az általa megszemélysített összesküvés elméleteket gyártó pasassal. Magas jóképű, kemény arcvonások és csak mondta mondta amíg a végállomásra nem értünk, mindegy éppen ki ült mellette ettől aztán kicsit Forest Gump-os is volt. Szerencsére elterelte a figyelmemet a jégnek kinéző Duna és a köd.
Aztán munka. Azt hiszem jól csinálom. Majd ha nem felejtem el és lesz időm, akkor írok róla egy keveset. Egyenlőre legyen elég annyi hogy jó.
Szombaton Karácsonyozunk a barátainkkal.
És Seky írt nekünk üdvözlő emailt. Hiányzik a PGCC. Bugi beteg. Más is beteg aki fontos nekem.Aggódás. Akkor is ha nem látszik.
Fáradt vagyok, azt hiszem most élem fel az uccsó tartalékaimat, ezzel valszeg Balázs agyára megyek, meg a sajátomra is. Próbálom tartani magam, de ez max annyira elég hogy a melóhelyemen és a gyerekekkel szemben nem engedem el magam. Itthon meg nem akarom hogy Titkom csak azt lássa hogy baj van...Csak bírja ki. Én nem bírnám magam. De az nyugtat hogy Ő szeret. Magamt max 2/10-re értékelem.
Cini anyukája, aki mellesleg régebben egészen jó barátom volt megőrült. A fejébe vette hogy mindenki megpróbál keresztbe tenni neki a volt pasija visszaszerzésében. Sőt Én azonkívül hogy Cinit ellene hangolom, összesküdtem/beszéltem/feküdtem!!!!! az exével, hogy tönkreteszem őt. Elöször elveszem a lányát, aztán az édesanyját. És persze a lánya pasiját is akarom! Paranoid a nő. Az exével nem találkoztam egy éve, az édesanyjával nem beszéltem kb 3 hónapja, akkor is őt kerestem nála. A lánya pasijával meg soha nem találkoztam. Cinikét folyton piszkálja a súlyával az iskolával, a kedvesével. Szóval mindennel. Szegény nagyon nem érti hogy saját magának köszönheti hogy elhagyták, és az exe boldogan él egy másik nővel. A lánya is boldog, sőt kb. mindenki körülötte. Orvosra lenne szüksége...de nem megy el...Ha elmenne akkor egyszer csak talán Ő lenne az aki szégyelné magát, azokért a vádakért amivel mindenkit illet maga körül, a családját, és azokat a barátait akik őszintén elmondják neki a véleményüket. Sajnos mindig akad valaki aki segít neki gyűlölni,, haragudni hazudni Önmagának. Sajnálom, ennél többet ér Ő is. A régi szép emlékek miatt kap egy 2/10-et ő is. (mostantól minden osztályozva lesz:)