A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kaja. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kaja. Összes bejegyzés megjelenítése

Ebed Timoval

Bejegyezte: A béke nagykövete , 2013. november 24., vasárnap 14:45

tegnap este

Bejegyezte: A béke nagykövete , 2013. október 16., szerda 10:19

ez keszult,
paradicsomos kolbaszos, hagymas, sajtos kosarka :)




kocsonya

Bejegyezte: Bejja , 2013. február 27., szerda 10:08

Minden reggel elkövetem azt a hibát vagy nem hibát, hogy a Duna Tv-n megnézem a 10:00-ig tartó műsorokat. Pl, a Gazdakör címűt is. Nos, abban volt KOCSONYA fesztivál, a Miskolci. Tudjátok a békás. Én imádom a kocsonyát, bár a fagyasztott húsleves képétől menekülök, egy lazán remegő malacfüllel telepakolt kocsonyáért embert tudnék ölni! Most is!

Néhány szó a fesztivál békájáról.
" „Pislog, mint a miskolci kocsonyában a béka”. Ennek eredete: még a hűtőgép feltalálása előtti időben, amikor a pincében tárolták a hűtést igénylő ételeket, vendégek tértek be Miskolc főutcáján a Három Rózsa vendéglőbe (maga az épület ma is látható, homlokzatán a három rózsa domborművével). A vendégek kocsonyát rendeltek, a vendéglősné meg lement érte a pincébe, a sötétben nem vette észre, hogy a hűlő kocsonyába beleugrott, és a zselésedő anyagban benne ragadt egy béka, és így tette le az ételt az asztalra a vendégek elé. A humoros történet hamar elterjedt, és vele a szólás is."

ökomenikus gyros evés

Bejegyezte: Bejja , 2010. június 7., hétfő 20:53


Ma a Fazekas utcában a következő nációk közösen vacsiztak. Egy iraki, 2 török, 1 amerikai fekete és két magyar. Vallás felhozatal a következő volt, egy római katolikus három hithű muzulmán és egy zsidó. Ami közös azt rögtön megtaláltuk, nem szeretjük a disznóhúsból készült gyrost, de szeretünk enni, szeretjük ezt az országot, ahol ez a beszélgetés megtörténhet idgenek közt minden gyűlölet nélkül. Teljes a megbékélés ha csak a világ ilyen kis szilánkjában a Fazekas utca apró kis gyrososánál. Ha megy kicsiben, miért nem megy nagyban is?

588.

Bejegyezte: Bejja , 2009. február 2., hétfő 20:27

Hírek röviden:
-a csajok jók, idő kérdése mennyire lesznek azok együtt, de időnk az van. Peza szavai remélem megragadnak a buksikban. Lassan bemutatom őket:)
-Ezt le kell írnom NIKI NAGYON FINOM BRASSÓIT TUD KÉSZÍTENI!!
- Múlt hét vasárnap óta magam dolgozom, kicsit fáradt vagyok
-bazso anyukája jobban van
-Holnap van baba nevenapja:)
-azt írtam már hogy fáradt vagyok?:)

Tegnap Lala kívánságára NagyFőzőNapot tartottunk.
A tv paprika, mily meglepő, Paprika nevet viselő újságját három hónapja fedeztem fel magamnak, és bár ez itt nem egy gasztro-asztro blog, azért nem tudom kihagyni dicséretét. Karácsony környékén próbáltam az újságosnál, az ünnephez passzoló receptes újságot venni, de elkéstem, és az ismertebb kiadványoknak (csak hogy aktuálisak legyünk) már morzsáját sem leltem. Az újságos meglátta elkeseredésemet és felajánlotta a a fentebb említett kiadványt. Tized annyiért, remek minőséget kaptam kézhez, és akkor még nem tudtam, hogy a receptek okosak, megvalósíthatóak, és készen éppen úgy néznek ki ahogy a fényképen. Azóta minden hónapban megveszem(jó tudom, 3 hónap nem valami nagy gyűjtemény) és szerencsémre éppen a januári számhoz konyhába illő kis tartót is adtak az újságokhoz.
És akkor jöjjön a tegnapi menü. A főzési idő, 2 óra, három fogáshoz.

Leves: Mentás borsókrémleves
kell hozzá :vaj, hagyma, zöldborsó(én simán konzervet használtam, nem vagyok finnyás, meg hát tél is van) 1 l csirkelevesalap (2 kockából isteni), friss menta (kötelező), só, bors cukor, bacon szalonna(én jó sokat tettem hozzá)

A vajon megpirítjuk a hagymát, majd beletesszük a borsót és felöntjük húslével,jöhet a pici cukor, a borsót puhára főzzük, belehajigálunk 2 marék mentát, botturmix-al összeturmixoljuk, hozzáöntök egy kis főzőtejszínt, sót bele, borsot, még egy kis turmix, forr egyet és kész. Megpirítjuk a csíkokra vágott bacon szalonnát, kitálaljuk tányérba, rátesszük a pirított szalonnát, és tádááááám kész!!! (ma még hidegen jól belapátoltam a maradékot!!, ofkorz szalonna nélkül)

1.számú főétel:
Lasagna! Ehhez nem adok receptet, vegyetek két doboz knorr alapot, + jó sok zöldséget, darálthúst, gombát, kb a háromszorosát mint amit a recept ír a dobozon, és 10x annyi sajtot reszeljetek a tetejére!

2. számú főétel(nincs se desszert, se egyéb!!! Zabálós nap!)
Már a neve is imádnivaló, Andalúziai narancsos csirke
Kell hozzá: 4 evőkanál oliva olaj, némi nemű csirke(én combot ettem) de mell is mehet ki mit szeret, 1 citrom, 2 narancs, szegfűszeg(4 elég de én tettem bele vagy 7-et:)) sonka(serrano-t ír vagy pancetta, de bejja bacon függő) kakukkfű, 1 pohár sherry, 1 pohár víz

Az olajon barnára sütjük a pipit, aztán félre tesszük, a jól megmosott gyümölcsöket, feldaraboljuk, a szegfűszeget beleszurkáljuk a narancs héjába. A hagymát apróra vágjuk és a gyümölccsel együtt az olajban addig sütjük, míg a hagyma megbarnul. (Itt én elrontottam a receptet de így is isteni lett) Beleöntjük a bort és a vizet, visszatesszük a pipiket, rátesszük a kakukkfűvel becsavart bacont (sonkát) és 20-30 percig főzzük. Aztán husi ki és a gyümiket addig főzzük míg szósz sűrűségű nem lesz. Balázs rizst kapott, de neki nem kellett a szósz, nem szereti a gyümölcsöt a húshoz. De az kifogott rajta, mert a husi átvette a finom ízeket, és azt pedig mind megette:)

na mindenki próba ki! Mert isteni!!!!:)

Ha majd müxik a tvpaprika oldala, lehet képet is mutatok róla.

568.

Bejegyezte: Bejja , 2009. január 9., péntek 20:19

A narancsillatos estében a legnagyobb problémát, az említett gyümölcsből készített tejszínes sütemény fogyaszthatatlansága okozza. Vagy a recepttel volt baj, vagy velem, de mivel pontosan tartottam magam a leíráshoz ezért azt kell gondolnom, hogy számomra a sütés nélküli édességek készítése jelent kihívást. Pedig azt hittem majd pezus szülinapján ezzel viríthatok! Most valami újabbat kell kitalálnom. Ez azért lett volna jeles, mert bár gyümölcsös, nem tartalmaz gyümölcshúst, amit ugye barátaim legjobbikai közül a hímnemű nem fogyaszt szívesen.
Most jelzek a kedves csapattársaim felé, hogy van megfelelő szakácskönyvem, köszönöm nem kérek újabbat, és tudok kuglófot sütni.
A szokásos pizza és muffin természetesen a tökéleteshez közelített, ezt mutatta a fogyási ráta is. Átlagosan kettő darabot fogyasztott kis családom minden tagja a közel harminc cm átmérőjű olasz eredetű eledelből.

Mielőtt azonban problémáim adódtak volna a "nem" sütéssel, megnéztük Balázzsal az "Amikor megállt a föld" c. filmet. Egyetlen jó véleményt sem hallottam róla, pedig attól a pillanattól kezdve, hogy tudtam létezik az új verzió ebből a filmből, meg akartam nézni, nem csak a történet miatt, hanem, hogy vajon tudnak e éppen olyan remek remake-et (ez de vicces) készíteni belőle, mint a Világok harcából. És tudtak. A fanyalgókat is meg tudom érteni, nincs benne tömény vérengzés, nem repülnek a karok és szinte a szádba rágják az erkölcsi mondanivalót: Hé Ember! Ha nem változol, odalesz a bolygód!
Ettől függetlenül, vagy éppen ezért, nekem nagyon tetszik a film, az egyszerű mégis látványos megoldások, és a történet mondanivalója miatt. Kathy Bates-től még mindig a hideg ráz, de azt hiszem ez az érzés már sosem fog változni, erre biztosíték a Dolores, és a Tortúra c. filmek.
Szegény Jennifer Connelly pedig még mindig nem kiemelkedően jó színész, de nem is rossz, mindig hozza ugyanazt az átlagos cicaszemű, szeplős, cuki figurát, most éppen egy okos tudósnő bőrébe bújva. (az egyetlen 10/10-es alakítást talán a Requiem egy álomért c. filmben nyújtja, de ezt a szintet sem azelőtt nem hozta, sem azóta nem ismételte meg, annak ellenére hogy korai filmjeitől kezdve (Labirintus David Bowie-val) jobbnál jobb filmekben kap szerepeket. (Mulholland, Dark City, Egy csodálatos elme, stb)
A tegnap esti Jodie Foster-rel fémjelzett Kapcsolat után, érdekesen hatott az ufóizmus egy másfajta megközelítése. Mindkét filmért hálás vagyok a készítőknek. Nálam megérdemlik a 8/10-et.

De mielőtt befejezném, újabb mentsük meg a világunkat filmet ajánlanék. Talán már megnéztétek az előzeteset egy régebbi bejegyzésemnél a címe City of Ember, magyarul a vicces Szikraváros címet kapta.
Igazi családi léleknevelő film. Akár Disney-ék is készíthették volna, annyira kiszámítható a történet, győz a jó, a rossz pedig megbűnhődik azért amit elkövetett embertársai felé.
Mégis, talán a korral jár, újra tudom értékelni az igazi mesevilágokat, az igazi hősöket. És ehhez még szerencsés módon kapcsolódik néhány nagy öreg neve is, mint pl. Martin Landau, Tim Robbins, és Bill Murray (akit mi csak szellemírtó bácsinak hívunk egy hete!)
A logikai bukfencek ellenére jó szívvel merem ajánlani egy kellemes családi kikapcsolódáshoz 7/10-es pontszámmal díjazva. (Már csak a Poppy nevű mindenevő pár éves hölgyikét alakító édes ikerpárért is érdemes megnézni, nevük: Amy Quinn, és Catherine Quinn)

Majd elfelejtettem, hogy ezen a héten a Seven Pounds c. IZÉ-t is megnéztem! Ez a film jó példa arra, hogyan is tegyünk tönkre egy remek ötletet, és húzzuk órákig a történetet, úgy hogy még a látszatát sem akarjuk kelteni, hogy ez véletlen. Direkt!!! Persze lesz jó sok sznob idióta, akik majd arra hivatkoznak, hogy biztosan nem értem a lényegi mondanivalót.
A film legmegrázóbb pillanata Woody Heraldson barna szemmel, de úgy besötétítve, hogy egy hülye is lássa eredetileg ez nem az övé! Nem mesélem el a történetet, hátha ráveszitek magatokat a megnézésére, de nálam éppen hogy megközelíti a 4/10-es osztályzatot.

Ma Mongol, ami már hónapok óta figyel a gépemen....talán ma sikerül megnézni.



Utólag belegondolva, lehet hogy a sűrített tej kifejezés alatt a főzőtejszínt értették?? Komolyan nem tudom hol lehetett a hiba.

472.

Bejegyezte: Bejja , 2008. augusztus 10., vasárnap 17:36

Szerelembe estem a Cukkínivel. Mióta szigorú utasításokat kell követnem az étkezésemmel kapcsolatosan (éppen 3 napja) azóta érzem, hogy a Bologna-ban kialakult röpke forró flörtünk, mára igazi szerelemmé teljesedett. Mély és igazi fűszeres kapcsolattá. Annak érdekében, hogy ez a kapcsolat minnél színesebb legyen, nekifutottam a világhálónak recepteket keresni. Receptek mellé mást is találtam, egy remekbe szabott blogot. Ajánlom sok sok üres korgó gyomornak, léleknek. És olvassátok el a Cukkínis torta receptjét. Zabálnivaló! Itt olvasd


314.

Bejegyezte: Bejja , 2008. január 9., szerda 20:16

Arany iránytű 6/10 kifejezetten jó és kellemes mozi. Várjuk a folytatást.
Na de után a 10/10-es élmény!! Mammut 02 2 emelet Sphinx nevű étterem Meseváros izgalmas és vadítóan finom ételekkel, és nem elhanyagolhatóan remek áron. Mindenkinek csak ajánlani tudom. Leánykéréshez első osztályú:) Jah elvileg ez egy lengyel étteremlánc egy darabja, náluk 105 van belőle. Nah ha ilyenek lesznek a gyorséttermek, senkinek szava nem lehet az ottani ételekre. Mellesleg meglep ez a casual dining kifejezés. Ha nem jártam volna ott azt mondanám na ilyet neeeeee. De a z ékszerként ragyogó töklámpások, és a fákon szikrázó csillagok megteszik a hatásukat. A felszolgálók gyorsak kedvesek, a szakácsok az orrod előtt készítik el a kaját.Az talán elég ha azt mondom ott fogom tartani a szülinapom.